Оформлення інтер'єру в готичному стилі Зародження і формування готичного стилю відноситься до XII-XV століть. Саме цей стиль панував в європейських країнах в ті часи. Потім готика втратила свої позиції, вытесняясь іншими видами архітектури.

Але в XVIII столітті знову знайшла свою популярність не втратила і в наші дні.

Так, www.euroluxspb.ru стане чудовим вибором для вас. Досить часто можна побачити оформлення інтер'єру або окремих його елементів у готичному стилі в сучасних приміщеннях.

Дещо з історії...

Західна Європа, XII століття. Франція – вона з провідну європейських держав. Саме тут і знаходить свої початки легкий і піднесений готичний стиль. Високі завужені вежі, стрілчасті арки і різьблені фасади – особливості цього стилю.

Відмінними рисами готичного стилю є величезні витягнуті вікна, різнокольорові вітражі і використання світлових ефектів.

Кольорова гама

Середньовічна палітра не мала різноманіттям кольорів. Головним чином це були похмурі і холодні відтінки. Переважно, в готиці вживали жовті, сині, червоні та зелені кольори. Можна було зустріти також рубіновий, рожевий, пурпурний відтінок. Зараз ці колірні поєднання відходять на другий план, і головна позиція відводиться білого кольору.

Оздоблювальні матеріали

Домінуючі матеріали в готичному стилі – дерево, мармур і камінь. Приміщення оформляли кольоровий деревиною – кедр, ялівець, дуб і сосна.

Оформлення інтер'єру в готичному стилі
Різьба по дереву та каменю в ті роки користувалася популярністю. Важлива роль у вираженні стилю відводиться металу. Прагнуть вгору металеві конструкції створюють в приміщення холодність і завершеність.

Для готичного стилю не так важливий вибраний колір або матеріал, як те, наскільки вдало вони поєднуються.

Готична меблі

Період розвитку готичного стилю відрізнявся тим, що всі предмети меблів були схожі з зовнішніми елементами будівель. Так, у звивистих орнаментах меблів і обробки можна було розглянути віконні візерунки, силуети веж і інші елементи.

Вплив і популярність церкви також знайшло відображення у формування меблів. Тому в предметах домашнього вжитку здебільшого переважає церковна тематика. Велика кількість масивних скринь, важких шаф і величезних ширм, які повторювали в собі візерунки віконних плетінь, добре поєднувалися із загальним виглядом будівель, і, лише крісла, встановлені на підвищеннях і нагадують трони королів, могли бути з ними в контрасті.

У спальнях зазвичай розташовувалася ліжко з колонами, що ховається за легким балдахіном.

Поради щодо оформлення інтер'єру

Вибираючи цей стиль для свого житла, важливо пам'ятати, що витрати будуть великі, але і результат порадує око.

По-перше, щоб втілити ідеї в реальність, необхідно розташовувати великим добре освітленим приміщенням, в якому знайдеться достатньо місця для важкої меблів, незалежно від того, це вітальня або спальня.

По-друге, підлоги можна оформити темними дошками, а в кухні та прихожій використовувати плитку.

По-третє, прикраса стін однотипними візерунками, або сценами з середньовіччя, стане яскравим акцентом у вираженні готичного стилю. Присутність декоративних візерунків і орнаментів на меблях також не буде зайвим.

Гідною прикрасою для котеджів і стін міських квартир стануть вітражі. В якості сюжетів для вітражів використовують зображення квітів і рослин. Оригінальним ходом буде внесення в орнамент хитромудрих тварин і сюжетів лицарських поєдинків.

Важливо й освітлення. Низько підвішені люстри та бра у вигляді канделябрів зі свічками посилять вплив готики в інтер'єрі і додадуть кімнаті середньовічної таємничості.

Готичний стиль – прекрасний варіант для оформлення просторих приміщень. Він особливо підходить людям, що люблять і загадкові містичні речі.