Підготовка підлоги до укладання плитки Керамічна плитка найчастіше використовується для покриття підлоги в ванній і на кухні. Результат укладання безпосередньо залежить від якості підготовленого підлоги.

Підлога повинна бути ідеально підготовлений, очищений від сміття та інших частинок. Але для кожного покриття існують свої правила підготовки.

Підготовка підлоги до укладання плитки

#9745; Цементну підлогу. Дане покриття має вирівнюватися стяжкою. І між вирівнюванням і укладанням плитки повинен пройти приблизно місяць. Якщо застосовувати тверду суміш, це створить тонку плівку, що утруднить укладання плитки. Бажано використовувати пластичну суміш, щоб плитка не потріскалася в майбутньому. Якщо на підлозі вже є тріщини, то краще скористатися професійними будівельними сумішами.

#9745; Підлога з бетону – це ідеальне покриття для укладання плитки. На нього потрібно лише нанести грунтовку.

#9745; Підлога з дерева. На дерев'яну підлогу встановлюються широкі фанерні листи. Чим товще вони будуть, тим міцніше плитка буде триматися на підлозі. Для ванної потрібно ще нанести спеціальну водонепроникну суміш, щоб не пошкодити структуру підлоги.

#9745; Підлога з старої керамічної плитки. Є кілька варіантів рішення: прибрати стару плитку і закрити тріщини цементом. Також можна відшліфувати стару плитку і наверх класти нову.

Підготовка підлоги до укладання плитки
Підготовка підлоги до укладання плитки

Коли все вирішено з інструментами і матеріалами, потрібно вирішити, як укладати плитку. Не бажано її обрізати, бо зіпсується малюнок і загальний вигляд. Плитка, яка перебуває на увазі, повинна бути покладена ідеально, а неідеальні шматки можна сховати під ванну або іншу меблі. Порада: перед укладанням плитки можна викласти пробний варіант і подивитися, як це виглядає.

Для укладання плитки можна використовувати клей відерцях або сухий клей, який потрібно замісити самому. Готовий клей коштує набагато дорожче, але і результат виглядає відповідно. Сухий клей більш доступний, але іноді можна помилитися при замісі і зробити клей неправильної консистенції.