Способи маскування газової труби на кухні Прокладання газових труб нерідко здійснюється без урахування декоративності, тому надалі господарі квартири змушені йти на всілякі хитрощі, щоб ці труби якось заховати.

Особливо це актуально для тих випадків, коли газопостачання проводиться вже після проведення ремонтних робіт в приміщенні.

Найчастіше газову трубу на кухні прийнято маскувати одним з наступних способів:

1. Кухонні меблі. Меблеві підприємства виходять на зустріч замовнику з подібною проблемою, передбачаючи на задніх стінках навісних шафок спеціальні вирізи: іноді подібна меблі випускається і зовсім без задньої стінки. Такий підхід до справи дозволяє не тільки сховати трубу і обзавестися меблями, а також забезпечити легкий і вільний доступ до неї. Якщо є бажання мати повноцінний варіант шафи, для цього потрібно зняти точні розміри, або запросити для цього представника фірми-виробника. При чому для приховування вертикальних стояків практикується застосування шаф-пеналів, а горизонтальні маскуються звичайними навісними шафками або навіть полицями. У разі, коли на момент встановлення меблі вже є, після прокладки труб задні стінки оснащують відповідними вирізами.

2. Короби, фальш-шафки. Цей спосіб передбачає виготовлення спеціального короба з гіпсокартону. Іноді це може бути імітацією звичайного шафки, але нести виключно декоративне призначення. Застосовується дана маскування у випадках, коли докуповувати додаткові елементи до вже наявної кухонних меблів немає доцільності, а приховати труби хочеться. Крім гіпсокартонних декоративних конструкцій, можуть застосовуватися також металеві: такі екрани продаються в готовому вигляді, і підходять також для маскування труб опалення.

Способи маскування газової труби на кухні

3. Рейлінги. У випадках, коли газова труба проходить нижче навісних шафок, за рівнем кухонного фартуха, практичним рішенням виступає використання труби в якості рейлінга: так називаються підвісні системи, на яких кріпиться різна домашня начиння і кухонне приладдя. Для цього потрібно буде просто перефарбувати газову трубу в потрібний колір, наприклад, в імітацію хрому.

4. Фарбування. Це найпростіший спосіб декорування газових труб. Зазвичай фарба вибирається в тон меблів або настінної обробки кухні: це дозволяє трубі максимально вписатися в інтер'єр приміщення.