Правильна експлуатація лінолеуму. Опорядження підлоги лінолеумом є дуже популярною: при чому це стосується як приватних осель, так і громадських установ. Для того, щоб це красиве і практичне підлогове покриття прослужило максимально довго, слід при догляді за ним дотримуватися певні рекомендації.

Поради по експлуатації лінолеуму:

1. Регулярна прибирання. Найчастіше для цих цілей використовують теплу воду з додаванням невеликої кількості мила. Для того, щоб уникнути поступового змивання захисного шару, після вологого прибирання лінолеум витирають насухо вовняною ганчіркою. Також для відмивання лінолеуму від бруду використовується оліфа, протираючи нею підлогу ганчіркою з шовку: це дозволить поверхні підлоги бути не тільки чистою, але також яскравою і блискучою. Для подібних цілей також використовуються спеціальні мастики: для нового лінолеуму більше підійде безбарвний матеріал, а для зношеного – має темний відтінок. Ці та інші додаткові речовини перешкоджають бруду налипати на підлогу. Дуже добре відмивається старий лінолеум теплою водою з додаванням в неї молока.

2. Складні ситуації. Якщо просте прибирання лінолеуму здійснювати досить просто, то при появі жирних плям потрібен особливий підхід. Необережно пролита зеленку або йод добре відмивається камфорним спиртом, а ось гуаш і харчові барвники прибираються бензином, керосином чи скипидаром: подібні операції проводяться з максимальною уважністю, щоб не пошкодити матеріал підлоги. Засохлі чорнила краще попередньо обробити наждачним папером, після чого застосувати лляне

Правильна експлуатація лінолеуму.
масло. Особливі забруднення лінолеум отримує в процесі проведення ремонтних робіт у будинку: у такому разі всі сліди шпаклівки, фарби і т. п. попередньо зчищають шпателем, після чого проводиться стандартна миття теплою водою. До речі, якщо при цьому у воду додати трохи оцту іл марганцівки, то розлучення будуть не такими інтенсивними. Що стосується попадання на лінолеум жиру, що найчастіше відбувається на кухні, то найголовніше у такому випадку виявляти оперативність, проводячи прибирання відразу: у воду можна додати трохи миючого засобу для посуду.

3. Профілактика. Щоб лінолеум не дряпався і не м'явся, ніжки меблів в кімнаті бажано оснастити спеціальними м'якими насадками. Пересуваючи по поверхні підлоги важкі предмети, важливо дотримуватися велику обережність, не допускаючи пошкоджень. В місцях найбільшої прохідності лінолеум краще застеляти килимком або наносити спеціальну захисну емульсію. Перед вологим прибиранням підмітають підлогу або пилососять, щоб позбутися від піску.