Котельня в заміському будинку як правильно підібрати приміщення У тому випадку, якщо рішення про зведення власного будинку вже прийнято остаточно, то найперше, що потрібно обов'язково зробити в подібній ситуації, це підібрати найбільш оптимальний тип котла і визначитися з місцем його безпосередньої установки.


Сьогодні подібного типу котли зазвичай поділяються на чотири основних типи:

• Твердопаливні.
• Працюючі на газі.
• Електричні.

Віддаючи перевагу тій чи іншій різновиду котла, дуже важливо чітко розуміти, що тут існують не тільки загальні критерії, які необхідно обов'язково дотримуватися, але і виключно індивідуальні вимоги, що стосуються кожного конкретного виду котла. Саме з цього, фахівці радять підходити до цього заходу з повною відповідальністю.

Загальні моменти при виборі приміщення для котельні

Котельня в заміському будинку як правильно підібрати приміщення
Спочатку слід зазначити, що якихось певних параметрів приміщень для всіх різновидів опалювальних котлів, як правило, не існує. Місце для встановлення подібних пристроїв зазвичай підбирається виходячи виключно у відповідності з типом самого котла. Що стосується безпосередньо габаритів самого приміщення, то даний показник розраховується виключно індивідуально, виходячи з застосовуваного обладнання і, звичайно ж, його потужності.

Якщо передбачається зведення достатньо великого будинку, то під котельню, природно, краще всього буде виділити повністю окреме приміщення, всі поверхні в якому повинні бути в обов'язковому порядку піддані додатковій обробці спеціальними негорючими речовинами. Крім того, в подібній ситуації, також дуже важливо буде передбачити і наявність у котельні достатньо надійної вентиляції, а також окремого відводу в загальну каналізаційну мережу.

Котельня в заміському будинку як правильно підібрати приміщення
Найбільш поширеним різновидом котлів, в наші дні, вважаються пристрої, що працюють на газі, які відрізняються не тільки своєю досить широкою доступністю, але і особливою простотою в експлуатації. Найголовніша особливість таких котлів полягає в тому, що їх цілком можливо розташовувати навіть в житлових зонах, наприклад, в такому приміщенні, як кухня.

Якщо ж обов'язковою умовою при виборі є компактність, то тут найкращим рішенням, звичайно ж, стане електричний котел. Подібне пристрій, завдяки його відносно невеликим розмірам, також можна буде встановити на кухні, де воно зовсім не буде захаращувати простір.

Що ж стосується твердопаливних котлів, то вони сьогодні, по повному праву, вважаються найбільш економічними, проте, як правило, зазвичай вимагають облаштування окремого приміщення. При цьому дане приміщення повинно бути обов'язково оснащений спеціальним освітлювальним обладнанням і прихованою електропроводкою, оскільки вугільний пил, при певних умовах, цілком може стати вибухонебезпечною.