Кухня в стилі шале Стиль шале прийшов в нашу країну з Альпійських гір Франції, звідки був запозичений туристами. Будинку в стилі шале спочатку будували бідні пастухи, які живуть в горах, щоб пасти стадо овець.

В якості будівельного матеріалу для таких будівель брали тільки дерево і каміння, так як іншого у горах не було.

Робимо кухню в стилі шале

На сайті osnova-okna.com.ua можна купити енергозберігаючі склопакети, двері, балкони, вікна. Сучасна кухня в стилі шале – це затишне місце в будинку, де простір не переобтяжена великою кількістю меблів. Обстановка тут досить проста, а меблі виглядає так, як ніби господарі зробили її самостійно і досить давно. Кухня має якийсь наліт старовини, домашнього тепла й комфорту. В стилі шале прийнято використовувати тільки натуральні матеріали, тому тут підлоги дерев'яні, а стіни оздоблені каменем.

Кухня в стилі шале
З декору і матеріалу для оббивки меблів використовують хутро, шкіру, льон, вовняні полотна, які чудово контрастують з деревом і каменем не тільки у фактурі, але і в кольорі. В аксесуарах і декорі велике значення набувають посуд, предмети та вироби з глини.

Кольору в стилі шале

Дуже важливе значення під час створення інтер'єру кухні будуть мати правильно підібрані кольори. Справа в тому, що в даному стилі не використовують оброблені промисловим способом матеріали, тому дерево тут натурального кольору, який з часом набуває темний відтінок. На стінах можна використовувати контрастні коричневий, відтінки жовтого, теракотового і бежевого кольору. Природно, що такі кольори повинні бути разбеленных пастельних тонів. В аксесуарах і декорі можна вибрати червоний і оранжевий кольори.

Стеля і стіни

Стеля в нашій кухні буде виключно з дерева, так як це незмінний атрибут стилю шале. Взагалі для створення такого стилю підходять приміщення з високими стелями, адже нам необхідно спорудити тут конструкцію з дерев'яних балок. Краще всього влаштовувати таку кухню в приватному будинку або котеджі, де вам не доведеться переробляти стелю.

Якщо в квартирі стеля не дозволяє зробити балки, його можна просто пофарбувати в колір зістареного дерева. Зазвичай дерево з часом набуває світло сірий наліт, такий колір прекрасно розширює простір і відтіняє коричневий. Стіни в стилі шале – це поверхня, виконана з каменю або оброблена деревом. У сучасному інтер'єрі зазвичай роблять одну стіну з оздобленням каменем, а решта - деревом. Якщо не хочеться використовувати камінь, візьміть фактурну штукатурку і нанесіть на стіни без попереднього вирівнювання.

Меблі

Предмети меблів можна брати з різних наборів, але їх має споріднення натуральність. На меблях вітається наявність дрібних подряпин, слідів старовини і подряпин. Зазвичай в центр кухні ставлять масивний стіл і оточують його кількома стільцями. Тут можна поставити шкіряний диван для відпочинку і плетені крісла.