Трохи про паркеті КУДИ?

Своє застосування паркет знаходить найчастіше на видному місці - вітальня, спальня або коридор. Хороший майстер або хороша будівельна фірма може підібрати будь паркет для приміщення будь-якої форми і розміру, проте здоровий глузд підказує, що мозаїчний паркет особливо гарний у центрі кімнати (бажано, великої площі), геометричний малюнок - підкреслить правильні форми приміщення, а суцільний паркет з неяскравою текстурою просто створить бажаний фон в приміщенні.

Малюнок повинен залежати насамперед від здорового смаку. Потрібно враховувати яскравість, насиченість кольору деревини, вид волокон, поєднання різних порід деревини. Крім того, важливо, де буде покладений паркетна підлога - очевидно, що світлий кленовий паркет і темний паркет з мербау створюють абсолютно різну атмосферу, а паркет з м'якої берези не варто класти в передпокої, де ніщо не зможе вберегти його від жіночих чобіт-шпильок.
Чесно кажучи, в передпокої не варто класти взагалі який-небудь паркет.

Пісок і волога - вороги деревини. З тієї ж причини паркет зазвичай не кладуть у ванній і на кухні (хоча, звичайно, бувають господарі-оригінали). Матеріал псується при різких коливаннях вологості: або розбухає і жолобиться (цього потрібно очікувати при підвищенні вологості), або ж тріскається (при зниженні). Звичайно, багато залежить від кваліфікації укладальника. Наприклад, якщо не залишити зазору між паркетом і трубами опалення, або ж паркетом і стінами, то і в житловій кімнаті досить буде, здавалося б, невеликої зміни вологості, щоб довелося переробляти підлогу заново. Однак більшість порід дерева просто не призначені для приміщень з «агресивною» зовнішнім середовищем.

Трохи про паркеті
СКУПИЙ ПЛАТИТЬ ДВІЧІ

Ціна на паркет залежить, як правило, від виду і відбору деревини і розміру планки (зазвичай, чим більше, тим дорожче, причому вартість зростає пропорційно площі плашки), технології сушіння. Тому вибір паркету не повинен ґрунтуватися тільки на ціні - занадто легко придбати неякісний паркет, який не пролежить обіцяні «мінімум 100 років», а розсохнеться за кілька місяців.

Крім того, оскільки хороший паркет - не найдешевше задоволення, не варто псувати його поганий укладанням, неякісними клеями і лаками. Краще змиритися з тим, що мінімальна вартість укладання приблизно в 1,5-2 рази дорожче самого матеріалу.

ДОГЛЯД

Будь-яка дорога річ потребує догляду, паркет - не виняток. Є кілька нескладних правил. По-перше, необхідно захищати підлогу від механічних впливів. Під ніжки меблів потрібно покласти м'які тканинні підкладки. Краще не закривати паркет килимом (якщо тільки цей килим не буде закріплений намертво): пісок, що потрапляє під тканину, сильно подряпає лак. По-друге, не можна допускати утворення калюж на паркеті, а також користуватися лаками на водній основі, якщо обрана деревина, сприйнятлива до коливань вологості.

По-третє, лаковане покриття раз в 3-4 року слід обробляти спеціальними відновлювальними засобами. Це мийні рідини різної концентрації, які видаляють жир, бруд, повертаючи паркету початкові блиск і колір. Вартість складів - від 30 руб. (українського виробництва) до $12 (норвезького або німецької).

dantex.ru Dantex Standart - маленькі і елегантні прилади, за допомогою яких здійснюється охолодження або нагрівання повітря в робочих зонах кондиціонованих приміщень.