Пробкові підлоги характеристики, переваги і недоліки Проводять укладання пробкових підлог ті господарі квартир, які прекрасно розуміють, що дане рішення являє собою тепло і затишок. Таке підлогове покриття нерідко порівнюють з такими оздоблювальними матеріалами як лінолеум або ламінат, виділяючи його унікальні переваги, адже воно безпосередньо відноситься до дерева, а значить, є екологічним і натуральним.

Крім цього, матеріал відрізняється своєю низькою вагою, еластичністю і пористістю. Звичайно, як і вся інша продукція, пробкова підлога має плюси і мінуси, про що поговоримо в цій статті. Великий асортимент оздоблювальних матеріалів доступний за наступним посиланням - bestforhome.ru.

Пробкові підлоги характеристики, переваги і недоліки

Що являє собою матеріал

Ті майстри, які працюють на підприємствах з обробки деревини, навчилися взаємодіяти з корковим деревом, взявши під увагу його особливість «скидати» кору. Особливість полягає в наступному: як тільки дерево досягає віку 30 років, то кожні 9 – 12 років з нього можна зняти кору, при цьому не завдаючи ніякої шкоди. Далі кору подрібнюють, обробляють, нагрівають в особливій печі. Після цього відбувається процедура пресування під впливом високого тиску: маса в підсумку приймає вигляд суберіна, тобто своєрідної суміші, що складається з пробки і повітряних бульбашок. Подібний матеріал і використовується в якості основи, коли потрібно провести корковий підлогу. Шар суберіна зверху покривається дуже міцним смоляним шаром і деревної пилом, після чого знову суберіном. Варто відзначити, що лицьовий шар можна оформити за допомогою будь-яких матеріалів, наприклад, для цього використовують натуральний шпон, пробку або вініл.

Коркові покриття: переваги матеріалу

Головні переваги даного обробного матеріалу пов'язані з тим, що він може похвалитися пористою структурою: кожна пора відрізняється герметичністю, заповнюється сумішшю азоту і кисню. Завдяки подібній будові матеріал виходить легким, еластичним і пружним. З інших плюсів можна виділити такі:

• за рахунок того, що матеріал здатний поглинати тепло, яке виходить від людини, на дотик пробкова підлога – теплий;
• високі звукоізоляційні властивості – підлога з пробки здатний якісно «глушити» шум в приміщенні. Наприклад, якщо сусіди постійно скаржаться на те, що ваш тупіт надто чути, то оптимальне рішення – облаштування коркової підлоги;
• стійкість до деформацій (корок, по суті – відновлення матеріал). Якщо важкі меблі і залишить вм'ятину на поверхні пробки, то вона швидко повернеться в первісну форму;
• екологічність – це гідність немає сенсу заперечувати, до того ж, матеріал здатний забезпечити захист від шкідливих випромінювань, куди відносяться навіть радіоактивні;
• опір ковзанню – завдяки даному гідно сучасний оздоблювальний матеріал у вигляді коркової підлоги можна застосовувати для укладання підлоги на сходах або в громадському приміщенні.

Мінуси пробки

Природно, ніщо не ідеально, тому і пробкова підлога має певні недоліки:

• вартість. Це стосується високоякісного матеріалу, який виготовляється з цільного шпону;
• набухання – якщо на матеріал довго впливає волога, то є ймовірність, що він набухне, з тієї причини, що МДФ, що використовується в якості основи покриття – набухає. З цієї причини не рекомендується стелити пробку в ванній і кухні;
• мала міцність «на розрив». Так, пробкова підлога – досить міцний матеріал, але його легко пошкодити, наприклад, підборами-шпильками, котячими кігтями, гострими металевими ніжками меблів і так далі.